Anglų kalbos kursai Klaipėdoje

Keisti žmonės tie lietuviai.  Kai reikia mokytis anglų kalbos nesimoko, kai jos reikia praktikoje ir nemoka, prisimena kaip jos nesimokė, vėl blogai. Kur tas viduriukas, kuriuo būtų galima teigti, kad anglų kalbos kursai Klaipėdoje visiškai nereikalingi?

Va aš, kalbu ne apie visus nesimokiusius anglų kalbos, bet apie save, nes prieš gerus 40 metų, kai dar vidurinėse buvome mokomi rusų kalbos iš pagrindų. Anglu kalba manęs nesužavėjo, o ir vaikiškas ar jaunuoliškas požiūris į anglų kalbą, kaip būsimą kalbą praktikoje, kad ji nebus reikalinga visiškai ir t.t. mane vedė prie prarajos, kurią, mano gyvenimui pasiekus tam tikrą lygį, prie jos stūmė kalbos nemokėjimas.

Po to, kai nesimokiau ilgą laiką kalbos, dar gan ilgai gyvenau su ta mintimi, kad anglų kalba man nereikalinga. Kol neatėjo naujas man etapas ir gyvenimiškas iššūkis. Lietuva pradėjo kovoti dėl savo nepriklausomybės pažinimo, tame procese dalyvavau ir aš. Bet tema ne apie tai, todėl ją paliečiau tik dalinai.

Po Lietuvos nepriklausomybės išsikovojimo, mūsų šalyje ėmė klestėti bet koks verslas, nes visi rusiški draudimai “kupi pradai” buvo panaikinti. Prasidėjo nauja kapitalistinės eros užuomazga Lietuvoje. Sienos į užsienio šalis atsivėrė kaip durys namo, po to kai pasukate raktą atrakinimui. Sumanesni verslininkai pradėjo plūsti į visas iš eilės šalis. Žinoma, kiekvienas ieškojo savo aukso gyslelės verslui.

Na, verslininko įkvėpimas buvo prasidėjęs ir pas mane ir tebesitęsia ir iki dabar. Bet tuo metu apturėjau labai didelę gėdą, kai išvykus į užsienį, an buvo labai sunku susikalbėti su būsimais partneriais dėl tolimesnio verslo plėtojimo. Todėl grįžęs į Lietuvą susiradau vieną įmonę ir iš kelių pasirinkau tą, kuri man pasirodė ne didelė, bet labai patraukli. Ypač patiko priėmimas, kaip pirmą kartą atėjau pokalbiui. Man buvo pasiūlyti anglų kalbos kursai Klaipėdoje, nors pradžioje galvojau, kad bus reikalingi tik anglų kalbos kursai pradedantiesiems. Bet, kad nesu pradedantysis, bet esu ženkliai pažengęs anglų kalboje parodė ar nustatė testas, kurį atlikau kaip tik atėjau konsultacijai. Net nustebau, kad mano anglų kalbos žinios, kaip pasirodo, nėra jau tokios ir prastos.

Užsisakyti buvo anglų kalbos kursai Klaipėdoje už gana patrauklią tuo metu kainą. Na, bet tiesą sakant, kad būčiau sutikęs ir su bet kokia paskelbta kursų kaina, kad tik kas mane išmokytų taisyklingai sumegzti sakinius ir susikalbėti su užsieniečiais, kuriais planavau kurti bei plėsti savo verslą.

Tuo metu, 600 litų už 20 akademinių valandų buvo vieni juokai. Ne taip kaip dabar, tokius panašius galima susirasti vos už 300 litų su visais pribambasais, kaip sakau. Tos valandos bėgo labai greitai, net nepastebėjau kaip atėjo paskutinė pamoka, nes visos jos praeidavo su dideliu mano įkvėpimu, o ir jauna mokytoja sugebėdavo mane motyvuoti mokslui taip, kad nei ir grįžęs namo vis dar tebegalvodavau apie anglų kalbos kursus.

Paskutinę paskaitą sužinojau dar geresnę naujieną, kad mano anglų kalboje įvyko lūžis ir aš pakilau dar viena pakopa aukščiau, nei atėjau į kursus. Tad gavęs kalbų kursų sertifikatą su labai gera nuotaika išskubėjau namo.

Na jau, negalvokite, kad esu toks nedėkingas kiaulė. Mokytojai nupirkau puokštę gėlių, didelę šokolado saldainių dėžę ir šampano. Padavęs juos daviau mokytojai bučkį į žandą, ši žinoma, kad paraudo, palinkėjau jai didelės sėkmės, paspaudžiau ranką ir atsisveikinau. Štai taip 😉

Straipsnis parašytas: 2014-08-11